Jakie pytania warto zadać ekspertowi kredytowemu?

eksperci finansowi

Zamierzasz ubiegać się o kredyt hipoteczny? Przejrzałeś już oferty i nie wiesz, którą wybrać? A może przeraża Cię lista formalności, które musisz spełnić, aby dostać środki na wymarzoną nieruchomość? Jeśli tak, skorzystaj z pomocy doświadczonego eksperta kredytowego. Sprawdź, jakie pytania warto mu zadać!

Wiedza i doświadczenie

Profesjonalny ekspert kredytowy śledzi na bieżąco sytuację na rynku finansowym. Monitoruje też wszelkie zmiany w prawie. Potrafi dobrać ofertę do klienta, biorąc pod uwagę jego potrzeby, oczekiwania i możliwości. Potrafi również wynegocjować lepsze warunki umowy z bankiem. Warto nawiązać współpracę ze specjalistą, by zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy i nerwów.

Ekspert kredytowy przeanalizuje warunki umowy kredytowej. Odpowie szczegółowo na Twoje pytania i rozwieje wątpliwości. Pomoże Ci w wypełnieniu wniosków i złożeniu niezbędnych dokumentów. Zweryfikuje Twoją zdolność kredytową. Podpowie, na jaki kredyt możesz sobie pozwolić, aby nie obciążył nadmiernie domowego budżetu. Możesz też liczyć na jego pomoc w przyszłości, na przykład przy refinansowaniu zobowiązania.

eksperci finansowi

Referencje

Niezależnie od tego, w jaki sposób znalazłeś eksperta kredytowego, zawsze poproś go o referencje. Najlepiej, by były pozyskane od klientów na przestrzeni kilku lat. Dzięki temu masz pewność, że usługi pośrednika nadal znajdują się na wysokim poziomie. Unikniesz osób, które na początku działalności sumiennie wykonywały swoje obowiązki, a teraz tylko odcinają kupony. Zadzwoń do klientów, by zweryfikować referencje. Nie musisz dzwonić do wszystkich, wystarczy, że wybierzesz 2-3 osoby. Nie wstydź się prosić o referencje, chodzi przecież o Twoje bezpieczeństwo finansowe.

Proces kredytowy

Jeśli po raz pierwszy ubiegasz się o kredyt, z pewnością masz wiele pytań związanych z procedurą. Zastanawiasz się, co Cię czeka na każdym etapie. Specjalista wyjaśni, jak wygląda cały proces ubiegania się o finansowanie. Podpowie, w czym może Ci pomóc. Pamiętaj, by zadawać jak najwięcej pytań, zwłaszcza na pierwszej rozmowie. Dzięki temu unikniesz niespodziewanych sytuacji. Zapytaj eksperta, w jaki sposób możesz się z nim kontaktować. Czy możesz do niego dzwonić? Czy odpowiada na e-maile? Dowiedz się, w jakich godzinach pracuje. Możesz również zapytać, jak obliczyć swoją zdolność kredytową, a w razie potrzeby ją poprawić. Sprawdź, jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku? Ile trzeba czekać na decyzję banku? Kiedy bank wypłaci środki, jeśli zaakceptuje wniosek?

Parametry kredytu

Wiele osób ubiegających się o kredyt, zwraca uwagę tylko na wysokość miesięcznej raty. To ważny czynnik, ale nie jedyny. Sprawdź, czy bank nalicza opłatę przygotowawczą. Zobacz, jaki jest całkowity koszt kredytu. Profesjonalny ekspert kredytowy przeanalizuje wszystkie parametry i wskaże 3-4 najlepsze oferty. Zapytaj, czy może wysłać Ci je PDF-em. Dzięki temu przeanalizujesz je na spokojnie w domu.

Ekspert podpowie, w jakich bank masz największą szansę na kredyt. Jeśli udzielisz mu pełnomocnictwa, może w Twoim imieniu sporządzić wniosek, skompletować dokumenty i negocjować z bankiem. Upewnij się, że regularnie będzie wysyłał raport z postępu prac. Specjalista pomoże Ci świadomie wybrać najlepszy kredyt.

Parterem merytorycznym materiału jest: Sprawdzonydoradca.pl z Twojego miasta: https://sprawdzonydoradca.pl/miasto/64-wroclaw.

Dodaj komentarz