Kredyty frankowe – jak uzyskać pomoc prawną?

kredyt we frankach

Kredyty frankowe to dla wielu dość bolesny temat. Jak jednak szukać pomocy w przypadku, gdy posiadamy zobowiązanie we frankach szwajcarskich?

Kredyty frankowe – skąd wzięły się problemy?

Temat kredytów frankowych obecnie jest już bardzo cichy i prawie w ogóle się już nie pojawia. Nic więc dziwnego, że wiele osób może nawet nie mieć pojęcia, o co w tym wszystkim właściwie chodzi. Wystarczy jednak cofnąć się o kilka lat, by zauważyć, że takim tematem, jak kredyty frankowe w Warszawie Centrum żyła tak naprawdę cała Polska. Na początku XXI wieku bowiem wiele banków zachęcało do brania kredytów we frankach szwajcarskich. Tani, stabilna waluta, przekonywała do siebie Polaków, którzy w naprawdę pokaźnej liczbie zaczęli zaciągać kredyty w szwajcarskiej walucie. Gdy jednak tamtejszy rząd zrewidował politykę monetarną, kurs franka wystrzelił w górę, a dla wielu kredytobiorców, nie tylko w Polsce ale i w całej Europie, była to tak naprawdę katastrofa. To właśnie wtedy rozpoczęła się walka o to, by jak najmocniej ulżyć sobie w całej sytuacji. Wiele osób bowiem nie było w stanie pokryć wyższych, często kosmicznych rat kredytu.

Na czym polega pomoc prawna przy kredytach we frankach?

Jeżeli chodzi o pomoc prawną w przypadku kredytów frankowych, udzielaną chociażby przez takie kancelarie, jak KS Legal Kancelaria Prawna, pierwszą kwestią jest analiza umowy. W niej to bowiem bardzo często zawierane były szkodliwe klauzule, które działały na całkowitą niekorzyść klientów banku. W takim przypadku istnieje już naprawdę mocna podstawa albo do rozwiązania umowy kredytowej, albo do wynegocjowania przewalutowania kredytu na polskie złotówki, z zachowaniem korzystnego oprocentowania zawartego w umowie.

Jak znaleźć kancelarię specjalizującą się w kredytach frankowych?

Wiele kancelarii oferuje nadal pomoc frankowiczom. Za pośrednictwem Internetu będziesz w stanie znaleźć wiele punktów, w których uzyskać kompleksową i specjalistyczną pomoc prawną z tego zakresu.

Dodaj komentarz