Czy pożyczka przez SMS jest bezpieczna?

instytucje pozabankowe

Pożyczki pozabankowe cieszą się niegasnącą popularnością, co potwierdza chociażby fakt, że na polskim rynku nie brakuje firm oferujących tego typu usługi. O tym, że są tak chętnie wybierane, decyduje przede wszystkim nieduża ilość formalności oraz znacznie przystępniejsze wymagania niż te, które z reguły stawia bank. Aktualnie pożyczkę możemy uzyskać bez wychodzenia z domu, wykorzystując do tego chociażby… SMS. Czy taki sposób rzeczywiście jest godny zaufania?

Pożyczka pozabankowa. Na czym to polega?

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy niespodziewanie będziemy potrzebowali dodatkowego zastrzyku gotówki. Mimo że coraz więcej Polaków stara się systematycznie gromadzić oszczędności, tak by zabezpieczyć się na skutki nagłych zdarzeń, to jednak bywa i tak, że konieczność remontu, naprawy samochodu czy pokrycia innego nieplanowanego wydatku może zwyczajnie przerosnąć nasze możliwości. W takich przypadkach zaciągnięcie pożyczki pozabankowej może się okazać jednym ze skutecznych rozwiązań, które pomoże nam załatać dziurę w domowym budżecie i utrzymać płynność finansową.

Usługi oferowane przez wszelkie instytucje pozabankowe najczęściej wyróżniają się znikomą ilością formalności. Oczywiście należy wypełnić oraz przesłać wniosek, w którym umieszczamy wszystkie swoje dane, wysokość pożyczki, a także uwzględniamy okres i sposób zapłaty. Zazwyczaj kwoty nie należą do najwyższych i sięgają kilku tysięcy złotych. W razie kiedy potrzebujemy funduszy np. na zakup mieszkania, zdecydowanie lepiej jest rozważyć kredyt w banku. Oprócz tego termin zwrotu długu jest zwykle dość krótki i dodatkowe pieniądze otrzymujemy np. na czas 30 dni. Należy to zatem uwzględnić – jeśli nie jesteśmy pewni, że uda nam się zwrócić pełną sumę w wyznaczonym czasie, warto zastanowić się nad alternatywnymi metodami finansowania.

Co szczególnie istotne, wniosku o pożyczkę pozabankową nie trzeba składać osobiście – oczywiście można to zrobić, jednak zdecydowanie wygodniejsze jest przesłanie go drogą mailową bądź telefoniczną, zarówno poprzez połączenie, jak i właśnie SMS.

Pożyczka przez SMS – tak czy nie?

Złożenie wniosku o pożyczkę przez SMS jest niezwykle wygodne, ponieważ przygotowanie takiej wiadomości nie zajmie nam więcej niż kilka minut. Jednak ci, którzy są przyzwyczajeni do dość tradycyjnych formalności, mogą mieć wątpliwości, czy to w pełni bezpieczny sposób. Warto nadmienić, że możliwość wnioskowania o finansowanie w przypadku większości instytucji pozabankowych jest kierowana przede wszystkim do ich stałych klientów. Jeśli zatem już od jakiegoś czasu korzystać z usług jakiejś firmy pożyczkowej i do tej pory byłeś zadowolony, raczej bez zbędnych przeszkód możesz poprosić o pomoc również przez SMS. Gdy robimy to pierwszy raz – warto dokładnie sprawdzić, czy wybrana firma jest godna zaufania.

Pożyczka pozabankowa przez SMS to prosta i wygodna metoda na szybki zastrzyk gotówki, szczególnie kiedy znajdujemy się w podbramkowej sytuacji i błyskawiczne podreperowanie domowych finansów może nas wyprowadzić z kłopotliwej sytuacji. O wnioskowaniu tą drogą można więcej poczytać tutaj: http://www.serwisprawa.pl/artykuly,10288,27223,pozyczka-na-sms-dla-kogo.

Dodaj komentarz