Kredyt bankowy na oświadczenie – co warto o nim wiedzieć?

kredyt bankowy

Kredyty umożliwiają uzyskanie środków na dowolny cel. Są przyznawane przez banki po weryfikacji zdolności kredytowej osoby ubiegającej się o pieniądze. Bank zapoznaje się z profilem tej osoby w biurach informacji kredytowej i z dokumentami złożonymi razem z wnioskiem. Czasami niektóre dokumenty może zastąpić oświadczenie. 

Jak dobrze wybrać kredyt bankowy na oświadczenie?

Osoby zainteresowane wzięciem kredytu mogą czuć się zagubione z uwagi na tak dużą ilość dostępnych na rynku propozycji. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z popularnych usług pośrednika finansowego. Taką ofertę proponuje Dfinance.Pl Damian Zając – wystarczy skontaktować się z pośrednikiem, by uzyskać profesjonalną pomoc odnośnie kredytów na oświadczenie.

Osoby samodzielnie wnioskujące o taki kredyt bankowy może i będą musiały zrealizować mniej formalności, ale całość wyjdzie drożej. Żeby tego uniknąć, korzystniej jest poprosić o wsparcie pośrednika. Firmy takie nawiązują współpracę z instytucjami bankowymi i tym samym mogą wynegocjować dużo lepszą ofertę dla swoich klientów.

Czym charakteryzuje się kredyt bankowy na oświadczenie?

Osoba wnioskująca o kredyt na oświadczenie nie musi dostarczać z wnioskiem wielu dodatkowych dokumentów. Oświadczenie pozwala zawrzeć w jednym dokumencie informacje o spełnieniu wymagań instytucji. Osoba je składająca musi jednak być pełnoletnia i posiadać polskie obywatelstwo.

Wnioskodawcę obowiązuje postępowanie zgodne z postanowieniami umowy. Kredyt na oświadczenie może być bardziej korzystny, ale należy go spłacić w wymaganym terminie, żeby uniknąć odsetek i wypowiedzenia. Jego wysokość związana jest z możliwościami finansowymi danej osoby, więc nie można liczyć na przyznanie kwoty wyższej niż wynikająca z dochodów.

Kiedy można starać się o kredyt na oświadczenie?

Dzięki możliwości skorzystania z usług pośredników finansowych, o kredyt na oświadczenie może wnioskować każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wniosek oraz oświadczenie można złożyć za pośrednictwem internetu (np. wersja elektroniczna, skan), a oryginał dosłać później pocztą.

Podsumowując, możliwe jest wzięcie kredytu na podstawie złożonego oświadczenia. Niezbędne jest przekazanie w ten sposób prawdziwych danych. O kredyt można starać się za pośrednictwem doradcy finansowego.

Dodaj komentarz