Poduszka finansowa – dlaczego warto ją mieć i jak ją zbudować z towarzystwem ubezpieczeń?

ubezpieczenia

O czasach, w jakich obecnie żyjemy, można powiedzieć bardzo dużo, jednak z całą pewnością nie to, że są one pewne. Dynamiczna sytuacja na świecie sprawia, że bardzo ciężko stwierdzić, co nastąpi w przyszłości. Czy możemy się jakoś zabezpieczyć na wypadek czarnych scenariuszy, które zapewne nadejdą prędzej czy później? Na całe szczęście istnieją takie możliwości. Jedną z nich jest odpowiednia poduszka finansowa. Za chwilę zastanowimy się, czym ona dokładnie jest i w jaki sposób w jej budowaniu może nam pomóc towarzystwo ubezpieczeń. Zapraszamy do czytania!

Czym jest poduszka finansowa?

Określenie poduszka finansowa staje się coraz bardziej popularne i rozpoznawalne, jednak zanim przejdziemy do tego, jak w jej budowaniu może nam pomóc towarzystwo ubezpieczeń, warto się tutaj na moment zatrzymać i wyjaśnić to pojęcie dla tych, którzy stykają się z nim po raz pierwszy. Czym jest poduszka finansowa? Najprościej mówiąc są to pieniądze odłożone przez nas na czarną godzinę, które będą w stanie pomóc nam poczuć się bezpieczniej. Podobnie jak materac rozstawiany pod płonącym budynkiem przez Straż Pożarną, poduszka finansowa ma zapewnić nam „miękkie lądowanie”, kiedy coś złego stanie się z naszym stanem finansów.

Jak duża powinna być poduszka finansowa? Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie w sposób uniwersalny, ponieważ każdy z nas jest inny, ma inny standard życia i potrzeby. Dla jednych sumą, przy jakiej będą czuli się bezpieczniej może być kilka tysięcy, natomiast inne osoby mogą potrzebować znacznie więcej. Na ogół przyjmuje się, że odpowiednia poduszka finansowa powinna nam pomóc utrzymać się przez trzy miesiące bez zarobku, nie zmieniając jednocześnie standardu życia.

Towarzystwo ubezpieczeń a poduszka finansowa

Stworzenie długoterminowej poduszki finansowej zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Nie tylko musimy znaleźć w sobie samozaparcie do regularnego i skrupulatnego oszczędzania, ale także powinniśmy pomyśleć o takiej opcji, która uchroni nas przed inflacją. Rosnący spadek cen pieniądza jest zjawiskiem globalnym i warto znaleźć jakieś wyjście, które pozwoli naszym oszczędnościom zachować swoją wartość.

Odpowiedzią na ten problem może być produkt oferowany przez towarzystwo ubezpieczeń, a mianowicie będzie to polisa na życie z opcją oszczędzania na dowolny cel. Jego zasada działania wygląda w ten sposób, że część pieniędzy z każdej składki jest umieszczana na specjalnym funduszu, gdzie może spokojnie czekać na koniec umowy i nie tracić na wartości. Po skończonym okresie ubezpieczenia będziemy mogli ją wypłacić jednorazowo lub w ratach.

Jeśli ktoś myśli o rozpoczęciu tworzenia swojej poduszki finansowej to zdecydowanie opcja oferowana przez towarzystwo ubezpieczeń może być jedną z lepszych. Pozwoli nam stworzyć odpowiedni zasób kapitału, by nie musieć się martwić o emeryturę czy o przyszłość naszych dzieci. Dodatkowym plusem jest tutaj to, że nie musimy się pilnować, aby co miesiąc odkładać część naszych środków – po prostu opłacamy standardowe składki polisy na życie.

Dodaj komentarz