W co najlepiej zainwestować pieniądze?

zysk

Inwestowanie kapitału daje nam możliwość otrzymania dodatkowej, przy dobrym rozegraniu inwestycji, pokaźnej gotówki. Oczywiście rezultaty w postaci otrzymanych sum, zależeć będą od umiejętności inwestującego i sposobu lokowania kapitału. Na rynku dostępnych jest wiele możliwości na ulokowanie środków. Sukces może zapewnić nam cierpliwość, umiejętność wyszukiwania okazji i wyczucie odpowiedniego momentu na dokonanie inwestycji. W co warto dziś inwestować?

Inwestowanie w nieruchomości

Jeśli mamy w zanadrzu zaoszczędzoną znaczną ilość gotówki, warto skorzystać z tego rozwiązania. Ulokowanie kapitału w nieruchomości już od wielu lat jest dobrym sposobem na pomnożenie zasobów finansowych. Istnieje tutaj kilka możliwości. Inwestować można w niezabudowane działki, które po kilku lub kilkunastu latach znacznie zwiększą swoją wartość lub w mieszkania, które możemy wykorzystać w dwojaki sposób. W przypadku mieszkań najbardziej powszechnym sposobem zarobku jest ich wynajem. Co opłaca się bardziej – wynajem czy sprzedaż mieszkania z zyskiem?

Sprzedaż czy wynajem mieszkania – co opłaca się bardziej?

Niezależnie od drogi, którą obierzemy, najistotniejsze jest przygotowanie inwestora. W obu przypadkach mieszkanie powinno być odpowiednio dopasowanie pod nowego użytkownika lokalu. Nie będzie wówczas problemu ze znalezieniem potencjalnego klienta. To wymaga dodatkowego zasobu finansowego włożonego w mieszkanie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które z rozwiązań jest bardziej opłacalne. Wszystko zależy od sposobu przemyślenia inwestycji i oczekiwań względem niej.

Wynajem niesie za sobą pewność stałego, określonego dochodu na rachunek inwestora. Wadą tego rozwiązania może być częste poszukiwanie najemcy oraz ciągłe dbanie o stan techniczny lokalu. Jeśli liczymy na jeden, znaczny przypływ środków, lepszym wariantem będzie sprzedaż lokalu, jednak tutaj pojawia się potrzeba zainwestowania znacznie większej sumy własnych środków, zanim mieszkanie otrzyma nowego właściciela.

Kryptowaluty – co to jest i czy warto w nie inwestować?

Najstarszą i najbardziej znaną wirtualną walutą jest bitcoin. Kryptowaloty nie mają formy fizycznej, istnieją wyłącznie w formie cyfrowej. Mogą mieć one funkcje płatnicze, jeśli jakieś przedsiębiorstwo uznaje płatność za ich pośrednictwem, przede wszystkim jednak podlegają bieżącej wycenie. Bitcoiny mogą dać szansę na spektakularne pomnożenie zysków, często przy niewielkim początkowym nakładzie. Dla zobrazowania, bitcoin kosztował początkowo zaledwie kilka centów, po upływie 8 lat jego wartość szacowano na około 20 tys. dolarów.

Inwestycje w metale szlachetne

Lokowanie kapitału w metale szlachetne uważa się za jeden z bezpieczniejszych sposobów na pomnażanie zysków. Nie ma tutaj ryzyka, jak na przykład w przypadku inwestycji w kryptowaluty. Ceny złota i srebra, czyli najpopularniejszych metali, są najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nie trzeba tu dużej wiedzy o sposobie prowadzenia inwestycji, sama sprzedaż zgromadzonych kruszców też nie jest trudna. Minusem tego rozwiązania jest sposób przechowywania wartościowych metali. Materiał musimy przetrzymywać fizycznie, co niestety stwarza ryzyko utraty zarobku w wyniku niespodziewanej kradzieży.

Dodaj komentarz